Erasmus+, або як повчитись на стипендії в Євросоюзі ?!
Якщо ти студент, і повчитись за кордоном в тебе бажання є - Європа таку можливість тобі дарує. Ще й з набором класних плюшок!
Пошук таких програми варто почати або з відділу по роботі з закордоном свого вузу (В КПІ це відділ академічної мобільності - http://mobilnist.kpi.ua/), або з сайту самого ерасмусу - http://erasmusplus.org.ua
Erasmus+ це програма в якій студенти безкоштовно подають свої документи тільки на обрану програму (а не загалом у вуз чи у країну) - але так чи інакше стосуватися твоєї спеціальності можуть кілька програм (як біомед-інженер в КПІ я навчався на факультеті електроніки в Польщі).
Якщо ти знайшов кілька програм у різних універах що тобі підходять - обирати далі тобі (у більш рейтингових вузів часто й вищий конкурс). До речі, щодо рейтингів і взагалі інформації про вуз за кордоном дуже стають у нагоді сайт вузу і http://www.topuniversities.com/
Наступний крок - обрати предмети і внести їх у своє персональне погодження про навчання у обраному вузі. Предмети краще обирати ті, які стосуються твоєї спеціальності/ профілю навчання, та, разом з тим, обирати ти можеш серед геть усіх курсів, які викладаються у приймаючому університеті англійською мовою.
Окрім погодження про навчання з самого початку потрібно подавати такі доки як сертифікат володіння англійською (в КПІ можна отримати на факультеті лінгвістики), копію навчальної картки (її не важко отривати у деканаті), та копії усіх своїх публікацій (список документів може змінюватись в залежності від обраної програми).
З критеріїв, за якими обирають учасників таких програм, основними є досягнення у навчанні (твій середній бал), твої ініціативи на тлі науки (публікації та конференнції) та рівень володіння англійською мовою.
Далі - ти отримуєш відповідь з приймаючого університету про те чи готові вони з тобою співпрацювати пів-року чи рік, і, у разі позитивної відповіді, збираєш решту документів і подаєшся паралельно до посольства країни в якій навчатимешся! Список документів не дуже лякаючий, але починати їх збирати варто одразу після отримання відповіді! І, маленький лайфхак, подаючись на візу можна написати листа до посольства з проханням пришвидшити розгляд твоїх документів щоб встигнути до початку навчання - ці хлопці йдуть на зустріч!
Перед самим виїздом ще можна не пожалкувати трохи коштів - накупити цукерок на вітальні гостинчики товаришам-студентам (дуже стане у нагоді!))
Під час передування на проекті будь активним - активно починай проекти в рамках дисциплін що вивчаєш, організовуй івенти, зустрічі, поїздки кудись зі студентами і викладачами, активно проводь час і взаємодій з місцевим студенством!! Це все приносить найнеочікуваніші бенефіти від запрошень приїхати потусити до когось в гості після навчання до запрошень на роботу чи стажування в приймаючому місті!
Щодо проживання у гуртожитках чи на квартирах за кордоном - стипендії вам вистачатиме на обидва варіанти, а умови досить такі прийнятні після гуртожитків найбільших університетів України!)
Окрема порада - не полінуйтеся обїхати пів-європи за час навчання!! Краще з кимось) Це цілком реально, і буде що згадати!) Взаємодія з пердставниками інших культур - досить цікава штука!
Щодо загального враження від програми - дуже раджу кожному!
Будьмо ініціативні! Ми того варті ;)
Корисні ресурси дізнатись трошки більше про сам Ерасмус:
http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/
http://erasmusplus.org.ua/pro-nas.html
https://www.facebook.com/EUErasmusPlusProgramme/